وبلاگ شخصی پژمان اکبرزاده
Pejman Akbarzadeh Personal blog in Persian
فیس‌بوک / Facebook - تویتر / Twitter - تارنما / Website


۱۳۹۱ اردیبهشت ۱۰, یکشنبه

بزرگترین نمایشگاه نسخه‌های خطی ایران در استرالیا و سکوت رسانه‌های پارسی‌زبان

در کتابخانه ایالتی ویکتوریا در ملبورن، نمایشگاه با عنوان "عشق و صمیمت: از ایران و فراتر از آن" (Love and devotion: from Persia and beyond) برگزار شده است.
در این نمایشگاه که تا یکم ژوییه 2012 برپاست، بیش از شصت اثر از سده‌های سیزدهم تا هفدم به نمایش در آمده و کتاب نفیسی هم از آنها منتشر شده است.
 نمایشگاه به کوشش دانشگاه ملبورن سازماندهی شده و در تارنمای دانشگاه از آن به عنوان "بزرگترین نمایشگاه نسخه‌های خطی ایران در تاریخ استرالیا" نام برده شده است.
بسیاری از رسانه‌های استرالیایی مانند The Age نوشته‌های گوناگونی درباره فرهنگ و هنر ایران به بهانه برگزاری این نمایشگاه منتشر کرده اند.
برنامه‌هایی جنبی نیز برای این نمایشگاه تدارک دیده شده که روز فرهنگ ایران (Persian Cultural Day) در سوم ژوئن، یکی از آنهاست. 
رسانه‌های بزرگ پارسی‌زبان تا زمان ایجاد این موضوع داغ در "بالاترین" (در 29 آوریل 2012 ساعت 13:30 به وقت اروپای مرکزی) هیچ واکنشی به این نمایشگاه نشان نداده‌اند.
-------------------
پی نوشت: ... و نکته جالب اینکه موضوع به این مهمی، در کمتر از یک ساعت از فهرست موضوع های داغ بالاترین هم حذف شد!

۱۳۹۱ فروردین ۳۱, پنجشنبه

جزیره ابوموسی و باز هم جو زدگی ایرانی‌ها

چند دقیقه پیش خوندم که خیلی از ایرانی‌ها در فیسبوک دارن محل تولدشونو به "ابوموسی، هرمزگان، ایران" تغییر میدن!

 ما ایرانی‌ها فقط متخصص همین جو زدگی‌ها هستیم. حالا ازمون بپرسن از تاریخ و فرهنگ و جغرافیای این جزیره چی میدونین هیچی نمی دونیم! چنددرصمون نام پارسی این جزیره رو می‌دونیم؟!

فردا بخواییم پول جمع کنیم که مثلا یه کتابچه رنگی درباره این جزیره منتشر کنیم هیچکی یک سنت هم نمی ده ولی میریم چلوکبابی 25 یورو می خوریم و صدامونم در نمیاد! دو نفر هم بخوان کاری انجام بدن اینقدر انگ بهشون می چسبونیم که پشیمون بشن... ملت عجیبی هستیم.